Tvůrci

Zdeněk Zelenka

Zdeněk Zelenka Zdeněk Zelenka je český scenáris­ta a režisér. Vystudoval obor režie na FAMU. Jeho specializací je adaptace světové klasiky (Lakomec, Brouk v hlavě, Kean, Náv­štěva staré dámy, Arrowsmith…). Je scenáristou mnoha úspěšných televizních či distribučních filmů či seriálů, například Nes­mrtelná teta, Rebelové, Ban­krotáři, Hlídač č. 47, Ach, ty vraždy!, Kouzla králů, Duch nad zlato. V současnosti je Zdeněk Zelenka se svými téměř 70 filmy považován za nekorunovaného krále české televizní tvorby. Je také autorem libreta muzikálu Golem, který byl nastudovaný k otevření divadla Hybernia v Praze, či k divadelnímu muzikálu Rebelové. Mnoho z jeho scénářů vyšlo v knižní podobě.

Filip Renč

Filip Renč Filip Renč je scená­rista a režisér. Vystudoval dokumentární tvorbu na FAMU, během studia natočil svůj debut Requiem pro Panenku. Věnuje televizní i filmové režii. Natočil několik celovečerních filmů – Válka barev, Rebelové, Román pro ženy, Hlídač č. 47, Sebemilenec, atd.. Působí také jako divadelní a muzikálový režisér, režíroval muzikály Kleopatra, Andílci za školou, Golem, Baron Prášil, Casanova, Rebelové a poslední verzi Drákuly. Filip dostal mnoho filmových ocenění u nás i ve světě, včetně několika Českých lvů. Jeho poslední režijní počin Lída Baarová, kterému se věnoval 15 let, bude mít premiéru v roce 2016.

Daniel Barták

Daniel Barták Daniel Barták je český herec, zpěvák, hudební skladatel, aranžér a hudební producent. Studoval Pražskou Konzervatoř – hudebně dramatický obor – herectví. Aranžoval mnoho hudebních a filmových projektů, jako je například DVD SUPPORT LESBIENS, seriál Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města po 20-ti letech, ale také muzikály Sněhová královna, Casanova, Jeptišky nebo Baron Prášil uváděný v divadle Hybernia. Jako autor hudby psal písně např. pro Tomáše Savku, Šárku Vaňkovou, nebo Jakuba Smolíka a do jeho autorské filmové tvorby patří mj. několikanásobně oceněný film Sebemilenec, či všeobecně známý seriál Sanitka 2.

Daniel Dvořák

Daniel Dvořák Daniel Dvořák je český scénograf, architekt a divadelní manažer. Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze ve speciálním ateliéru architektury a scénografie a na Akademie der bildenden Künste ve Vídni. Pro divadla televizi a film vytvořil více než tři sta scénografií. Z muzikálů například pro insenace Drakula, Miss Saigon, Monte Cristo, West Side Story, Fantom opery a Cats. V roce 1999 obdržel Cenu Alfréda Radoka za scénografii. V roce 2001 mu byla udělena Cena Masarykovy akademie za umění a scénografii V roce 2002 ho francouzská vláda jmenovala Rytířem řádu literatury a umění. O jeho práci vyšly dvě monografické knihy a byl také zařazen do prestižního televizního cyklu GEN, který dokumentuje činnost nejvýznamnějších osobností České republiky.

Leona Qaša Kvasnicová

Leona Qaša Kvasnicová Leona Qaša Kvasnicová je čes­ká choreograf­ka a profesionální ta­nečnice vystu­pující pod uměleckým jménem Qaša. Studovala taneční pedagogiku na brněnské Janáčkově akademii múzických umění a později studovala tanec v Holandsku na známé Rotterdamse Dansacademie. Tančila ve skupině Uno, posléze působila i v zahraničí: Švýcarsko, Portugalsko, Rakousko a také ve skupině Bruce Taylora: Choreonyx v Paříži. Po návratu do Prahy založila vlastní skupinu IF a následně otevřela i vlastní taneční studio Dancehouse. Vytvořila choreografie k několika televizním pořadům, kupříkladu Česko hledá SuperStar či působila jako porotkyně ve třetí řadě StarDance. Je autorkou choreografii pro muzikály –Galileo, Excalibur, Kabaret, Kankán, Balada pro Banditu, Mata Hari, Děti ráje, Pokrevní bratři a další. Spolupracuje s předními českými populárními zpěváky a vytváří pravidelně svoje originální divadelní taneční show.

Jan Růžička

Jan Růžička Jan Růžička, scénograf, kostýmní výtvarník, textař a scénárista, vystudoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Brně a činoherní režii na Janáčkově akademii múzických umění. Na svém kontě má dvě stovky divadelních výprav (kostýmních i scénických), výtvarně se podílel na 30 celovečerních filmech, televizních seriálech, inscenacích a animovaných filmech (Skalpel, prosím, Citlivá místa, Galoše šťastia, Král zlodějů, Bathory, Gagman I. – VI., Největší z Pierotů I. – VI., Princezna ze mlýna I., II., Nejkrásnější hádanka). Jednu z posledních kostýmních výprav vytvořil pro film režiséra Filipa Renče „Lída Baarová“.

Boris Pralovszký

Boris Pralovszký Boris Pralovszký, humorista, textař, kreslíř a básník. Má na kontě 5 autorských knížek (Je to vůbec možný, Trefa do černého, Nic pro Slabochy, Nápadník pro šikovné děti, Varan z komody), od roku 1985 publikoval několik tisíc kreslených vtipů, zejména v Časopisech Dikobraz, Sorry.  Je autorem ilustrací k více než čtyřiceti knižním titulům (Jiří Žáček, Ota Pavel, František Nepil). Některé z jeho vtipů byly použity v pořadech Česká soda a TeleTele. Spolu s Bohoušem Josefem a Zdeňkem Zelenkou je autorem muzikálu Adam a Eva, je autorem textů pro Bohouše Josefa a skupinu Burma Jones.